Põhja- ja Baltimaad mängisid läbi suurt finantskriisi

 (9)
Põhja- ja Baltimaad mängisid läbi suurt finantskriisi
Euro sümbolFoto: Scanpix/ AP

Möödunud nädalal toimunud Põhja- ja Baltimaade järelevalveid, keskpankasid, ministeeriume, kriisilahendusasutusi ning erinevaid Euroopa Liidu asutusi hõlmanud piiriülese treeningu eesmärk oli eelkõige testida asutuste vahelise kommunikatsiooni liikumist kriitilistes situatsioonides, seda nii riikide siseselt kui ka rahvusvaheliselt.

Finantskriisi simulatsiooni käigus mängiti läbi riigiti mõnevõrra erinevaid stsenaariume, teatas finantsinspektsioon.

Eestit puudutanud hüpoteetiline olukord arvestas muuhulgas meie pangandusturu struktuuri ning pangandusliidu ühtse järelevalve– ja kriisilahendusmehhanismi toimimispõhimõtteid. Lisaks finantsinspektsioonile osalesid Eestist treeningul Eesti Pank ja rahandusministeerium.

Harjutusele järgneb põhjalik analüüs ja õppetundide kaardistamine. Seda tehakse koostöös harjutust ettevalmistanud konsultatsioonibürooga Toronto Centre, harjutuses osalenud Põhjala ning Balti riikide asutuste ja pangandusliidu institutsioonidega.

Põhja- ja Baltimaade finantsstabiilsuse eest vastutavad asutused korraldasid 22.–23. jaanuaril 2019 ühise finantskriisiharjutuse, millest võtsid osa 31 asutust Taanist, Eestist, Soomest, Islandilt, Lätist, Leedust, Norrast ja Rootsist, aga ka asjaomased Euroopa Liidu asutused. Kriisiharjutust jälgis Rahvusvahelise Valuutafondi esindaja.