Polegi veel selge, kas AirBaltic saab uuest nädalast avada Tallinnast lennuühendusi Kopenhaagenisse ja Amsterdami

 (19)
Taavi Aas tahab sulgeda Minski liini!
Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaamFoto: Jaanus Lensment

Valitsus tegi eilsel kabinetinõupidamisel otsuse, mille kohaselt saab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koostöös sotsiaalministeeriumiga õiguse otsustada lennuliikluse lubamise üle vastavalt rahvatervise olukorrale ning COVID-19 levikule Eestis ja teistes riikides. See võib aga tähendada sedagi, et lennufirmad peavad oma juba välja hõigatud lennuplaani üle vaatama.

“See, et lennufirmad on agarad taasavama lennuliine Tallinnast, on kindlasti tervitatav. Sellegipoolest peame tegema seda järk-järgult ning lähtudes teiste riikide epidemioloogilisest olukorrast. Kuna iga uus leevendus toob kaasa kontaktide kasvu ja võib seega suurendada ka haigestumist, saame läheneda samm sammult,” ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Aas on seda meelt, et Tallinnast võiks avada liinid näiteks Norrasse ning lisaks Frankfurdile ka teistesse Saksamaa sihtkohtadesse, Tema sõnul selgub alles lähipäevil, kas uuest nädalast on võimalik avada liine Amsterdami ja Kopenhaagenisse.

Just seda on lubanud teha lätlaste lennufirma airBaltic, kes andis eile teada, et avab 18. maist Tallinnast lennuliinid Amsterdami, Oslosse ja Kopenhaagenisse. 25. maist tahab lätlaste lennufirma hakata sõitma Tallinna ja Vilniuse vahel. Lennufirma on enda kinnitusel valmis jätkama opereerimisega ka Riia lennujaamast niipea, kui saabub luba vastavate institutsioonide poolt.

Seotud lood:

“On oluline, et lennufirmad ja reisikorraldajad ei jookseks otsustest ja reaalsest olukorrast ette. Alles eile otsustasime Läti ja Leedu transpordiministritega, et esmalt avame Balti riikide vahelise lennuliikluse. Muud sihtkohad avame järk-järgult, kui olukord seda lubab ja teeme seda kindlate põhimõtete alusel,” lisas Aas.

Tema sõnul jälgib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teiste riikide epidemioloogilist olukorda koostöös terviseametiga igapäevaselt ning otsustab selle põhjal lennuliinide avamist. “Kindlasti tuleks esimesel võimalusel sulgeda Minski liin, kuna Valgevenes on viiruse levik endiselt murettekitav,” märkis Aas. Teadupärast on lennuühendus Minskiga üks nendest vähestest, mis on kogu eriolukorra ajal jätkuvalt toiminud.

Keskpäevasel pressibriifil selgitas Aas, et Minski liinil on olnud oluline roll Ida-Euroopast ja Aasiast koju suunduvate eestlaste koju aitamisel. Samas aga on nakatunute arv Valgevenes kiiresti kasvanud, mistõttu on asutud valmistama ette otsust Minski liini sulgemiseks. Millal see täpselt toimuda võiks, Aas veel öelda ei osanud. Tema sõnul nõuab see läbirääkimis ka lennufirmaga.

Välismaale reisimisel tuleb kõigil reisijatel endiselt arvestada ka kehtivate riikidesse sisenemise reeglitega, mille kohta saab kõige värskema info välisministeeriumist. Samuti peavad kehtivate Eestisse sisenemise piirangutega arvestama kõik välisriikidest siia saabujad.

Valitsuse eilse otsuse aluseks on rahvatervise kaitse ning Euroopa Liidu määrus, mille kohaselt võib liikmesriik liiklusõiguste kasutamisest keelduda, neid piirata või kehtestada nende suhtes tingimused, et tegeleda ootamatult esile kerkinud lühiajaliste probleemidega, mis tulenevad ettenägematutest ja vältimatutest olukordadest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!