Poola laevafirma: meie pole Tallinna Sadamaga seotud kriminaalmenetlusega seotud

 (5)
Gdanski laevatehases valmivad Tallinna Sadama tellitud kaks uut parvlaeva
Remontowa projektide juht Krzysztof Gerowski ja Tallinna Sadama nõukogu juht Remo HolsmerFoto: Ann-Marii Nergi

Remontowa Shipbuilding saatis eile avalduse, milles kinnitab, et Poola laevatehas pole Eestis käimasoleva kriminaalmenetlusega seotud. „Seoses Allan Kiiliga seotud altkäemaksujuurdlusega teatame, et Remontowa Shipbuilding S.A-l puudub sellega igasugune seos," kirjutas ettevõtte juhatuse esimees Andrzej Wojtkiewicz. Pole teada, et Poolas oleks keegi Tallinna Sadamas puhkenud altkäemaksuskandaali tõttu vahistatud.

Ka Remontowa laevatehases Eesti parvlaevade ehituse eest vastutav projektijuht Maciej Poprawski ütles eile, et Remontowa ei ole uurimisega seotud. “See on täielik jama! Laevade ehitus sujub, projektiga on kõik korras ja Remontowal pole Eestis toimuvaga mingit pistmist. Kui me oleksime uurimisega seotud, peaksin ma sellest teadlik olema. Olen vastutav kogu Eesti projekti eest.“
Eesti Päevaleht kirjutas eile, et Kaljurannal ja Kiilil võis olla Tallinna Sadamaga seotud firmades varjatud osalus, nad võisid saada altkäemaksu sadama hangete puhul. Väidetavalt puudutab altkäemaksukahtlustus ka viimast parvlaevade hanget ja osalt võib korruptsioonikaasus olla seotud Poola laevatehasega, kust Tallinna Sadam on tellinud kaks parvlaeva. Seega võib uurimine muu hulgas — kuna episoodid algavad juba 2009. aastast — puudutada Tallinna Sadama parvlaevatehingut sealse ettevõttega Remontowa Ship­building.