PPA ID-kaardi sertifikaatide uuendamisest: sel nädalal on näha selget hüpet

 (3)
ID- kaardid
ID- kaardidFoto: Tiit Blaat

Kuna peatatud sertifikaatidega ID-kaarte saab uuendada veel selle laupäeva hilisõhtuni ning edasi tuleb juba taotleda uus dokument ning selle eest ka riigilõiv tasuda, on huvi uuendamise vastu sel nädalal varasemaga võrreldes hüppeliselt kasvanud.

Politsei- ja Piirivalveameti identiteedi ja staatuste büroo peaeksperdi Marit Abrami sõnul on iD-kaardi sertifikaatide uuendamiste arvudes näha selgeid mustreid- alguses olid inimesed väga aktiivsed, seejärel vähenes uuenduste arv järk-järgult kuni viimase suurema hüppeni sel nädalal.

Oktoobri lõpus olid uuendajate arvud väga suured, ulatudes julgelt tuhandetesse. Esimestel päevadel pärast sertifikaatide kehtivuste peatamist novembri algul küündis uuendamiste arv ligi 30 000 uuendamiseni päevas.

Kõige aktiivsemad ID-kaardi kasutajad uuendasid Abrami sõnul oma kaardi sertifikaate juba uuendamise perioodi alguses, viimastel nädalatel tehti umbes 500 uuendust teenindustes ja veidi alla 1000 kauguuendamise teel päevas.

Sel nädalal on lõpu lähenedes uuendajate arv jälle tõusnud. Näiteks eilsed uuendamised olid 2281 uuendamist kauguuendamise teel ning 1184 PPA teeninduses.

Täna ennelõunal ootas Tammsaare teeninduses uuendamist iga viies klient ning Pinna teeninduses iga kolmas, märkis Abram.