Premia omanikfirma laiendab haaret Põhja-Jüütimaal tegutseva jäätisetootja ülesostmisega


Premia Foods müüs jäätise ja külmtoodete äri
Premia Foods müüs jäätise ja külmtoodete äriFoto: Heiki Rebane

Läti suurim piimatööstusettevõte Food Union ostis Taani jäätisetootja Premier Is ja liidab selle ettevõtete grupiga.Food Union gruppi kuuluvad täna Rigas piena kombinats ja Valmieras piens Lätist, Premia Eestist ja nüüdsest ka Premier Is Taanist.

Hiljuti ka Eestist jäätisetootmise ostnud Food Unioni asutaja ja omanik Andrei Beshmelnitski kinnitas, Premier Is-i professionaalsel meeskonnal on ulatuslik kogemus kõrgekvaliteedilise jäätise tootmisel värskest koorest ja naturaalsetest koostisosadest nõudlikule Euroopa ja Skandinaavia tarbijale. "Meie Läti ja Eesti ettevõtete ning Premier Is vaheline sünergia võimaldab meil panustada tulevikus kogu oma jäätise tootmise ning turundamise alase oskusteabega Premier Is tegevuse edendamisesse Taanis ja mujal riikides."

Premier Is loodi 1927. aastal ning ettevõte hoiab täna Taanis premium-kategooria jäätiste tootjana turuliidri positsiooni. Premier Is arendab ja valmistab oma jäätisetooteid ettevõtte peakontoris Thistedis, Põhja-Jüütimaal. Ettevõte 2014/15 käive oli 41,8 miljonit eurot (312 miljonit Taani krooni).

Food Union koondab ühte gruppi Läti kaks suurimat piimatööstust, Rigas piena kombinats (asutatud 1927. aastal) ja Valmieras piens (asutatud 1971. aastal), Eesti suurima jäätisetootja Premia ning Taani suurima ja juhtiva jäätisetootja Premier Is. 2015. aasta augustis sisenes Food Union oma premium jäätisetoodetega ka Hiina turule ning Premier Is ostuga tagati pääs ka Skandinaavia turule. 2014. aastal ulatus Food Union grupi kogukäive 200 miljoni USA dollarini.