Prisma emafirma kasum kasvas mullu üüratu summani. Eestis tahab jaekett lähiaastail avada veel kümme poodi

 (63)
Mullu augustis avas Prisma Vanalinnas ööpäev lahti oleva poe.
Mullu augustis avas Prisma Vanalinnas ööpäev lahti oleva poe.Foto: Margus Pahv

Soome kaubanduskontserni S-Grupi, kuhu kuuluvad Eestis tegutsevatest ettevõtetest nii Prisma Peremarketi jaekett ja Sokos Hotel Viru, 2019. aasta ärikasum oli 409 miljonit eurot. Aasta varem oli see summa 355 miljonit eurot.

S-Gruppi kuuluva SOK kontserni ärikasum tõusis 2018. aasta 59 miljonilt eurolt 2019. aastal 71 miljoni euroni. Prisma Peremarketi tegevdirekori kohusetäitja Teemu Kilpiä sõnul loovad emaettevõtte tugevad majandustulemused hea fooni Prisma kauplusteketi laienemiseks Eesti turul.

„Tegutseme Eestis jätkuvalt kasumlikult, pakkudes seejuures klientidele püsivalt väga soodsaid hindu. Lähiajal avalikustame Prisma möödunud aasta majandustulemused ning jooksvalt anname teada oma laienemiskavadest,“ ütles Kilpiä.

Lähema nelja aasta perspektiivis kavatseb Prisma avada Eestis kümmekond uut kauplust ning jõuliselt kasvatada e-teenuste osakaalu.

Prisma Peremarket AS tegutseb Eestis alates 2000. aastast. Ketil on Tallinnas, Tartus ja Narvas ühtekokku üheksa kauplust, mis pakuvad koos tugiüksusega tööd pea 800 inimesele. Soome kaubanduskontsern S-Grupp tegutseb Soome, Eesti ja Venemaa turgudel ning kontsernis töötab kokku üle 40 000 inimese.