Prisma protestib kõrge käibemaksu vastu ja lasi hinnad 16,67% alla

 (49)
Prisma protestib kõrge käibemaksu vastu ja lasi hinnad 16,67% alla
Foto: Annika Haas, Eesti Ekspress

Prisma Peremarket müüb sel nädalal oma püsiklientidele puu- ja juurvilju käibemaksu võrra soodsamalt, millega juhib tähelepanu kõrgele toidukauba käibemaksule Eestis.

Eestis kehtib toidukaubale üks Euroopa Liidu kõrgemaid käibemaksuprotsente, samas kulub siinsetel elanikel toidu ostmiseks oluliselt kõrgem protsent sissetulekust kui Euroopas keskmiselt, teatas jaekett.

„Leiame, et Eesti ühiskonnas võiks siiski toimuda põhjalikum arutelu selle üle, kas käibemaks toidukaubale peab olema kõrgem kui teistes Euroopa Liidu riikides, arvestades, et siinne ostujõud jääb veel Euroopa keskmisele oluliselt alla,“ ütles Prisma Peremarketi tegevdirektor Janne Lihavainen.

Kui Eestis kehtib kõikidele toodetele ühtne käibemaksumäär, siis paljudes riikides on see toidukaubale madalam. Näiteks on antud maks toidukaubale Saksamaal ja Prantsusmaal 7%, Soomes 14%, Hollandis 6% ja Suurbritannias aga 0%.

Samas jääb Eesti elanike elatustase oluliselt alla Euroopa keskmisele. Kui Euroopa elanik kulutab toiduainete ostmiseks keskmiselt vaid 15% oma palgast, siis eestlane viiendiku.

Prisma Konto kliendid saavad puu- ja juurvilju osta tavapärasest 16,67% võrra soodsamalt.

Prisma on Põhjamaade juurtega SOK-le kuuluv kaubanduskett, mis tegutseb Soome, Eesti, Läti, Leedu ja Venemaa turgudel.