Putin kohtub Vene äri probleemide arutamiseks miljardäridega

 (36)
Putin kohtub Vene äri probleemide arutamiseks miljardäridega
Foto: Aleksei Družinin, Sputnik

Neljapäeval, 24. detsembril, kui läänemaailm tähistab jõululaupäeva, kohtub Venemaa president Vladimir Putin riigi suurärimeestega, teatasid RBK-le kolm ärimeest ja kinnitasid kaks allikat presidendi administratsioonis ja valitsusaparaadis. Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov RBK selleteemalistele küsimustele ei vastanud.

Kolme ärimehe sõnul on kohtumise algataja Kreml. Kutsutute hulgas on finantskorporatsiooni Sistema kontrolliv aktsionär Vladimir Jevtušenkov, kes kinnitas RBK-le oma osalemist, ja Lukoili president Vagit Alekperov, kelle esindaja kinnitas tema osalemist. Rosnefti allikas ütles RBK-le, et suure tõenäosusega võtab kohtumisest osa ka Rosnefti juht Igor Setšin.

Allikad teatasid RBK-le, et kohtumise päevakorda pole Kreml avaldanud.

„See on traditsiooniline, iga-aastane, alati ühes formaadis, õnnitlemine uue aasta puhul. Kord on mitteametlik, kes mida tahab, selle ka tõstatab,“ ütles RBK-le Jevtušenkov.

„Mingeid ettekandeid kohtumiseks keegi ette ei valmista. See on ümarlaua formaat, kus ärimehed saavad võimaluse arutada presidendiga aktuaalseid teemasid ja rääkida murettekitavatest probleemidest äritegemise juures Venemaal,“ ütles RBK-le üks kohtumisel osalev ärimees.

Eelmisel aastal võttis kohtumisest osa 41 ettevõtjat. Nende hulgas olid Millhouse’i omanik Roman Abramovitš, Alfa-banki president Pjotr Aven, Renova direktorite nõukogu esimees Viktor Vekselberg, Bazovõi Elementi järelevalvenõukogu esimees Oleg Deripaska, Nafta Moskvõ asutaja Suleiman Kerimov, Rambler & Co peadirektor ja omanik Aleksandr Mamut, Interrosi president Vladimir Potanin ja Volga Groupi aktsionär Gennadi Timtšenko. Samuti olid kohal kõrgetasemelised valitsuse liikmed ja presidendi administratsiooni ametnikud.