Nõukogud Liidu lagunemisest on USA sisemajanduse kogutoodang (SKT) suurenenud 10 triljonilt dollarilt 18 triljoni dollarini. Hiina on USA-le lähenemas, kuid Venemaa on jäänud laias laastus samale tasemele. Seejuures on graafikul suhteliselt nähtamatu 1990 ja 1995 aasta vahele jääv dramaatiline kukkumine, mil Venemaa kaotas ligi 40% tööstusvõimsusest.

Kuid graafikust nähtub, et külma sõja aja lõpus oli Ameerika majanduslikult Venemaast viis korda suurem ja Hiina jäi Venemaale alla. Täna on seis aga selline, et vaatamata supervõimu kuvandile, mida Vladimir Putin suurepäraselt loob, oli Venemaa majandus enne sanktsioonide viimast raundi väiksem kui Texasel Kui tuua võrdluseks Euroopa, on Venemaa majandus väiksem kui Itaalia ja veidi suurem kui Hispaania. Maailma kontekstis veidi suurem kui Lõuna-Korea ning natuke suurem kui Austraalia. Seega võib öelda, et Venemaa näol on tegemist superjõuga, mis ei ole suutnud oma rivaalidega sammu pidada. Ning kõik Venemaa sammud johtuvad just sellest faktist, kadunud maailma ning kaotatud võimu nostalgiast. Venemaa majandus on pragu väiksem kui 1991.aastal, samas kui kõik teised on kõvasti kasvanud.

Järgmine slaid ilmestab lähemat ajalugu ehk seda, mis on juhtunud Venemaal ajast, mil riigist sai taas lääneriikide jaoks probleem. Koos 2014. aasta nafta hinna kokku kukkumisega, kukkus kokku ka Venemaa majandus ning riigi rahusvaluuta rubla kaotas oma väärtusest 40%. Graafik näitab elanike sissetulekut. Näeme, et viimase nelja aastaga on sissetulek inimese kohta Venemaal langenud praktiliselt Hiinaga samale tasemele. Autor tõdeb, et eriti šokeeriv on see väljastpoolt vaadates. Seestpoolt vadatuna asi nii hull ei ole, sest Venemaa tooted on kohalikus valuutas nomineeritud. Sellele vaatamata on pilt nutune ning Venemaa jääb alla isegi Poolale.

Vladimir Putini valitsemisajal on militaarkulutused majanduse kasvuga võrreldes oluliselt kasvanud. Alates 2014. aastast on kasv olnud eriti järsk. See on autori sõnul Putini Venemaa iseloomustust: vähem raha, rohkem relvi!
Teine maailmasõda ning võit Saksamaa üle kogub Venemaal Putini ajal üha suuremat tähtsust. Nimelt levib üha rohkem side Venemaa kui fašismi vastu võitleja ning Putini kui tänapäeva sõjalise liidri vahel.