Raamatupood: jõulukingiks ostetakse enim Kersna ja Poomi raamatuid

 (19)
Mart Poomi elulooraamat on üks populaarsemaid jõulukinke.
Mart Poomi elulooraamat on üks populaarsemaid jõulukinke.Foto: Eero Vabamägi

Raamatumüüja Rahva Raamatu jõulueelses saginas on detsembri enim ostetud raamatud Vahur Kersna „Ei jäta elamata“, Mart Poomi „Minu lugu“; ostetavuse pingerea kolmandal kohal troonib juturaamat väikestest ponidest.

Rahva Raamatu detsembri esikümne põhjal otsib jõulueelne ostja väga sageli kauplustest erinevaid nõuanderaamatuid, teatas pood.

Samuti jätkub eestlaste hämmastav armastus nõidade ja ennustajate vastu. Jõulukingiks ostetavate raamatute esikümnes on kindla koha hõivanud Rene Bürklandi „Tervise alkeemia. Hiina meditsiiniline lähenemine tervisele ja haigustele“, „Selgeltnägija Ilona Kaldre tuleproovid“, Aune Pasti „Hea tuju raamat 40+“ ja Edda Pauksoni „Astroloogiline abimees 2015“. 

Lasteraamatutest on kõikide väikeste tüdrukute lemmikfilmi raamatu „My little pony. Mängi väikeste ponidega“ kõrval menukas ka 15 talvejutuga Xanna Chowni raamat „Lumised lood. Tõeline talveraamat!“ Üheksandal ja kümnendal kohal on Heilika Pikkovi „Minu Jeruusalemm. Kaameraga kloostris“ ja Jaan Tätte „Vaikuse hääl“.

Aasta esikümnes positsioneerib 18. detsembri seisuga esimesel kohal samuti Vahur Kersna, kelle „Ei jäta elamata“ on end aasta topis esimeseks müünud vähem kui kuuga. „Ei jäta elamata“ numbrid ületavad juba täna kaugelt ka tema eelmise, 2011. aastal ilmunud raamatu müügiedu.

Üllatusesineja Mikita

Aasta edetabelis teisel kohal troonib Valdur Mikita „Lingvistiline mets“. Mikita raamat on omaette fenomen ja niiöelda „pauk luuavarrest“ – „Lingvistilise metsa“ mullu keskpaigas alanud müügiedu jätkus ka tänavu. Aasta populaarsuse edetabeli kolmandal ja neljandal kohal on samuti 2013. aasta lõpul ilmunud menukid Juhan Aru, Kristjan Korjuse ja Elin Saare „Matemaatika õhtuõpik“ ning Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare „Meie aasta Siberis“.

Aasta menukite viiendal kohal on Indrek Hargla „Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika“ - ilmselgelt eestlaste südamed võitnud sari, mille igale uuele osale võib aasta müügi esikümnes koha kinni panna.

Aasta tabelis kuuendal kuni kümnendal kohal positsioneeruvad täna filmiraamat „Lumekuninganna ja igavene talv“, „Tervise alkeemia. Hiina meditsiiniline lähenemine tervisele ja haigustele“, „Selgeltnägija Ilona Kaldre tuleproovid“, Kristiina Genno „Nastja. Armastuse maagia“, Tätte „Vaikuse hääl“ ning Janno Põldma „Lotte ja kuukivi saladus“.

E-raamatute detsembrikuu kolm enim ostetavat raamatut on Timo Porvali ja Tarvi Tiitsu „Just nii, härra seersant“, „Minu Jeruusalemm“ ning „Ei jäta elamata“. 

Aasta ostetuimad e-raamatud on Indrek Hargla „Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus“, E.L. Jamesi „Viiskümmend halli varjundit“ ning Genesise endise trummimehe Chris Stewarti talupidamist Hispaanias kirjeldav e-raamat „Üle sidrunite. Optimist Andaluusias“