Raha või elu: kas oleks aeg hakata majandusi lukust lahti keerama? Arvamustes on riigiti suured erinevused

 (250)
Raha või elu: kas oleks aeg hakata majandusi lukust lahti keerama? Arvamustes on riigiti suured erinevused
Foto: Argo Ingver

Koroonaviirus on maailma riike juba mõnda aega valusalt räsinud ning lisaks terviseprobleemidele muutuvad üha põletavamaks majandussurutise valud. Kas oleks aeg hakata majandusi taas avama, vältimaks olukorda, kus rahalistest raskustest tulenevad probleemid saavad saatuslikuks rohkematele inimestele kui viirus? Erinevate riikide inimestel on selles osas väga erinevad arvamused, selgub Ipsose uuringust.

Ipsos uuris 14 riigis, mida arvavad sealsed elanikud sellest, kas majanduse peaks avama vaatamata sellele, et koroonaviirusest veel täielikult võitu saadud ei ole. Selgus, et majandusele uue stardi andmise suhtes on kõige positiivsemad venelased. Nemad on ühtlasi selles osas ka kõige kartmatumad. Nimelt oli 60% küsitletutest nõus, et majandus tuleks taas avada ning liikumispiiranguid leevendada, seda vaatamata asjaolule, et viirus veel levib.

Samuti ootavad äride avamist ning reisimisvõimaluse taastamist ka sakslased. Vaid 44% neist on taas kodust lahkumise pärast närvilised.
Kõige rohkem on äride taasavamise pärast mures indialased: tervelt 80% küsitletutest. Kuid majanduse taastamise poolt on siiski 51% küsitletutest.

Koroonaviiruse pandeemia eesliinil olnud Hiina ning Itaalia on kaks riiki, mille elanikest suurem osa ütlevad, et majandus tuleb taas käima saada ja avada. Seda vaatamata sellele, et hiinlased on kodust lahkumise suhtes siiski kahtlevad. Euroopas kõige kauem nelja seina vahele surutud itaallased on normaalse elu juurde naasmiseks rohkem valmis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!