Rahvusringhääling plaanib laenata 62 miljonit krooni


Rahvusringhääling plaanib laenata 62 miljonit krooni
Tallinna linnavalitsus

Rahvusringhääling kuulutas eelmisel nädalal välja riigihanke 3,9 miljoni euro ehk 62 miljoni krooni suuruse investeerimislaenu võtmiseks, tähtajaga 7 aastat.

Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige Joel Sarv ütles, et laenu plaanitakse võtta televisiooni liikuva ülekandejaama soetamiseks, kirjutas aripaev.ee.

"See on üks suurem projekt, see on televisiooni ülekandebussi finantseerimiseks mõeldud. Bussi enda hange on juba tehtud, mis oli rahvusvaheline riigihange," kommenteeris Sarv. Ta lisas, et kaks hanget on ühe mündi kaks külge.

"Plaanis on jagada selle finantseerimine 7 aasta peale. Hetkel tundus mõistlikum teha laenuhange, mitte liisingut hakata sinna peale ajama," ütles Sarv.

"Eks seda, milliseks laenuintressi marginaalid kujunevad, näitab hange. Kui need on väga suured, siis on raske ja tuleb kaaluda, kas on muid variante. Või tuleb hange ümber vaadata, Aga teisest küljest peavad mingisugused arengud toimuma ning see on meie jaoks eluliselt oluline tootmisvahend. Ilma selleta tuleks meil väga suured raskused juba järgmise aasta laulupeo ülekandmisega," sõnas Sarv.