Rail Balticu tähtsal lepingul on puudu vaid leedulaste allkiri

 (10)
Rail Balticu eskiis.
Rail Balticu eskiis.Foto: Rail Baltic

Täna esitles kolme Balti riigi ühisettevõte Rail Baltic Riias lepingut, millega määratakse ühisfirma ja osapoolte vastutusvaldkonnad lepingute sõlmimisel. Kokkuleppel on puudu vaid Leedu raudteelaste allkiri.

Rail Balticu teatel puudub kokkuleppel Leedu riigiraudtee Lietuvos Geležinkeliai esindaja allkiri, seda ettevõtte sisemiste protseduurireeglite tõttu. Leedu raudtee peaks leppe alla kirjutama lähipäevil, ütles pressikonverentsil RB Raili juhatuse esimees Baiba Rubesa.

Kokkulepe jagab Rail Balticu hanked vastavalt nende ulatusele ja mahule vastavalt kas ühisfirma või siis rahvuslike osapoolte vastutusvaldkonda.

Eesti poolt RB Railis osaleva riigiettevõtte rail Baltic Estonia juht Indrek Orav ültes pressikonverentsil, et Eestis on käimas juba kaks kohaliku tähtsusega hanget. Esiteks otsitakse kohta Muuga jaamale, mis on kogu raudteeliini alguspunkt ja mille kaudu hakatakse kaubarongidele laadima Soomest laevadega tulevat kaupa.

Teiseks on parasjagu lahendamisel raudtee hooldusdepoo asukoha küsimus. Orava sõnul hangib iga riik raudteeliini hoolduseks vajaliku inventari ja seadmed, kuid kallimate seadmete ostuks on plaanis teha ka kolme riigi koostööd.