Rain Lõhmuse osalusega Eesti puiduettevõte ostis Soome firma


Suomen Lämpöpuu
Suomen Lämpöpuu Foto: Erakogu, Suomen Lämpöpuu

Eesti puidutööstusettevõte Ha Serv omandas termopuittoodete tootmisele spetsialiseerunud ettevõtte Suomen Lämpöpuu Oy.

Ha Serv on Baltikumi erakapitalifondi Livonia Partners üks ettevõtetest. Ha Servi ja Suomen Lämpöpuu ühinemine laiendab ettevõtete tooteportfelli ning kasvatab neid uutele eksportturgudele, teatas ettevõte.

„Soovime termopuittoodete turul kiiremini laieneda ning kahe ettevõtte liitmine on selleks suurepärane võimalus. Sedasi avardame oma geograafilist haaret, kliendibaasi ning termopuittoodete portfelli,“ selgitab Ha Servi tegevjuht Marko Kevvai.

Suomen Lämpöpuu on Soomes tegutsev terrassi ja muude termopuittoodete tootmisele ning ekspordile keskendunud ettevõte. Ettevõte asutati 1999. aastal ning selle müük on täna enam kui 6 miljonit eurot. Ettevõtte 30 töötajaga tootmisüksus asub Soome linnas Teuvas.

Livonia Partners investeerib Baltimaades tegutsevatesse keskmise suurusega, arenevatesse ja hästi juhitud ettevõtetesse. Livonia Partners omandas Ha Servi 2016. aasta veebruaris. Tegemist oli fondi esimese investeeringuga praegusest neljast. Hetkel teenindab Ha Serv kliente enam kui 25 riigis ning ettevõtte müügitulu ületab aastas 20 miljonit eurot.