Raivo Vare: asjade tegelik seis on hullem, kui valitsus meile näidata üritab

 (229)
Raivo Vare
Raivo VareFoto: Ilmar Saabas

Praegune kriis kestab umbes kaks aastat ja selle tagajärjed on nagu sõjal, leiab ekspert, ettevõtja ja kunagine transpordiminister Raivo Vare, kirjutab Äripäev.

"Asjade tegelik seis on hullem, kui valitsus meile näidata üritab," ütleb Vare intervjuus Äripäevale, põhjendades seda sellega, et nagu suur hulk teisi riike jäime me ennetavate meetmete rakendamisega hiljaks ja epideemia tipuni on veel pikk maa minna.

Vare hinnangul kestab karantiin oluliselt kauem kui valitsus on seni välja öelnud – minimaalselt kuu või poolteist –, mistõttu tuleks ka valitsusel ausalt välja öelda, et karantiin kestab vähemalt kaks kuud ning majanduses algab taastumine alles 18 kuud pärast kriisi.

Loe lähemalt Äripäevast.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!