Ravimi Aspirin esindaja: ööklubi varastas nime

 (1)

Ülemaailmselt tuntud ravimite Aspirin ja Alka-Selzer valmistajat Bayer AG Eestis esindav OÜ Ravekos süüdistab Tallinnas Mustamäel asuvat ööklubi, et see rikub kaubamärgi mainet, kasutades ebaseaduslikult Aspirini nime, kirjutab Postimees.

Neli kuud Tallinnas Vilde teel endise Othello ööklubi ruumides tegutsenud Aspirini nime avastas OÜ Ravekos juht Aina Veskimägi poes käies ühe venekeelse raadiokanali reklaamklipist. Kõlaritest kostvas reklaamikatkes kutsuti klubisse Aspirin, mis parandab kõik vead.

Veskimägi selgitusel on Aspirin Bayer AG kaubamärk ning seda firmat Eestis esindav Ravekos teatas nime kasutamisest kohe Bayerile. "Meie andmetel pole ööklubi Bayerilt nime kasutamise kohta luba küsinud," rääkis Veskimägi. "Ootame Bayeri vastust ja siis otsustame, kas alustame kohtuteed."

Veskimägi võrdlse Aspirini toetust kaubamärgina Coca-Cola omaga, mida rahvusvaheline kontsern ilmselt loata kasutada ei lubaks. "Minu arvates on tegu kaubamärgi maine rikkumisega, sest Aspirin on tervendav ravim ja selle tootja ei tegele lõbustuskohtade pidamisega," selgitas Veskimägi.

Club Aspirini omanik Leon Grabbe väitis, et tema klubil on tervendav toime täiesti olemas.

"Esitasime järelepärimise äriregistri nimekomisjonile ja meile vastati, et kuna meie klubi on Club Aspirin, mitte lihtsalt Aspirin, probleeme ei teki," ütles Grabbe."Tean kindlalt, et me pole Eesti seadustega vastuollu läinud."

Patendiameti kaubamärkide osakonna juhataja asetäitja Ingrid Matsina sõnul sätestab kaubamärgi kasutamise keelamise kaubamärgiseadus.