RB RAIL AS otsib viit eksperti Rail Balticut toetama

 (11)
Rail Baltic mängurong
Rail Baltic mängurongFoto: Madis Veltman

Kolme Balti riigi ühisettevõte RB RAIL AS otsib tehnilisi eksperte, kes hakkavad toetama Rail Balticu projekti arendustööd.

RB RAIL otsib praegu BIM-koordinaatorit, ruumilise planeerimise spetsialisti, ühte raudteesildade vaneminseneri ning kahte raudteesildade nooreminseneri. Kandidaatide taotlusi oodatakse 18. augustini 2017.

BIM-koordinaatori esmane vastutus saab olema Rail Balticu projekti BIM-süsteemi rakendamise protsessi loomine ja juhtimine, ruumilise planeerimise spetsialist hakkab aga vastutama sidepidamise eest tehnilise meeskonnaga ning ka raudtee projekteerimise ja ehitamise tehniliste tingimuste haldamise eest. Peale selle on ruumilise planeerimise spetsialisti ülesanneteks ka ruumilise planeerimise protsessi haldamine, nõustamine vastavuse küsimustes ning lubade omandamine ja haldamine.

Raudteesildade vaneminseneril hakkab olema juhtiv tehniline roll, mis hõlmab nii konventsionaalset kui ka uuenduslikku tüüpi sillaprojektide planeerimist, analüüsi, disaini ja üksikasjalikku kirjeldust. Raudteesildade nooreminsenerid hakkavad toetama projekti tehnikaalase tegevuse elluviimist tihedas koostöös tehnilise juhi ja projektijuhtidega ning ühtlasi pakkuma administratiivset ja tehnilist tuge, sealhulgas abi hankedokumentatsiooniga.

„Kogenud tehnilisi eksperte, eriti BIM-alaste teadmistega, on raske leida,” lausus RB RAIL ASi tegevjuht Kaspars Rokens, kelle sõnul tutvustatakse Rail Balticu projekti aktiivselt väljapaistvate raudteespetsialistide seas kui kõige erilisemat viimase aja projekti, milles kaasa lüüa.

Ekspressi konverents 2020