Reformierakonna plaan: maksude vähendamine jätab aastas 750 eurot rohkem kätte

 (64)
Taavi Rõivas annab EBS-is loengu
Taavi Rõivas annab EBS-is loenguFoto: Madis Kallas

Reformierakond plaanib oma majandusprogrammis vähendada tööjõumakse 750 euro võrra inimese kohta.

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus arutas erakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase eestvedamisel erakonna majandusprogrammi, mis näeb ette nelja aasta jooksul tulumaksuvaba miinimumi kahekordistamist, 2 protsendi võrra sotsiaalmaksu langetamist ning töötuskindlustuse maksemäärade kärpimist 1,95 protsendini, seisab erakonna pressiteates.

See jätaks erakonna arvutuste kohaselt keskmist palka teenivale tööinimesele aastas kätte 750 lisaeurot.

„Majanduse edu jõuab Eesti inimesteni läbi kõrgemate sissetulekute. Väiksem maksukoormus tähendab nii suuremat palka töötajate jaoks kui ka atraktiivsemat ettevõtluskeskkonda investeeringute ja uute tasuvate töökohtade tekkeks,“ ütles Taavi Rõivas.

„Reformierakonna sissetulekute ja jõukuse kasvatamise strateegia mitte ainult ei langeta tööjõu maksukoormust, vaid loob Eesti majandusele eeldused senisest kiiremini kasvada, mis omakorda suurendab nii palkasid kui pensione,“ lausus Rõivas.

Paljude majandusekspertide kaasabil väljatöötatud Eesti maksukava näeb ette, et tulumaksuvaba miinimum on tänase 150 euro asemel 2019. aastal 300 eurot. Sotsiaalmaksu määr langeb tänaselt 33 protsendilt kokku 2 protsendini, mis tähendab, et 2019. aastal on sotsiaalmaks 31 protsenti. Töötuskindlustuse maksemäär langeb 1,95 protsendini.

„Peame oma edasiste sihtide seadmisel lähtuma rohkem põhimõttest, et uus ja kiirem majanduskasv ei saa olla eesmärk omaette. Iga Eesti elanik peab saama oma panuse eest ka väärika tasu ─ majanduskasvust saadav kasu peab jõudma igaüheni. Eesti eesmärk on olla vaba, avatud ja samas kaitstud riik, kus tahetakse elada, kuhu tahetakse tulla elama, et luua omale parem tulevik,“ lisas Rõivas.

Reformierakonna 2015. aasta riigikogu valimiste rahandus- ja majandusprogrammi „Sissetulekute ja jõukuse kasvatamise strateegia – kasv kõigile“ ideedekogumit arutatakse sel laupäeval Tallinna Lauluväljakul Pargipaviljonis.