Reisilaevadel koristusteenuste pakkuja koondab 70 inimest

 (5)
Koristamine. Foto on illustratiivne.
Koristamine. Foto on illustratiivne.Foto: Scanpix, ZUMAPRESS.com

Reisilaevadel koristusteenuse pakkumisega tegelev Reneriet Estonia esitas töötukassale 70 inimese koondamise avalduse.

„Teadupärast on reisilaevandus teadmata ajaks peatunud,“ põhjendas kollektiivse koondamise avalduse esitamist Reneriet Estonia juhatuse liige Priit Sipelgas.

Soome kapitalile kuuluvas SOL Eesti tütarfirmas on koondamisprotsess käimas ja Sipelgas loodab, et kõiki inimesi siiski ei ole vaja koondada, vaid neile leitakse alternatiivsed võimalused.

Siplegas nentis, et enne koondamise otsust oli neil arutelude käigus jutuks ka valitsuse palgatoetuse meetme kasutamine, kuid kuna see katab ajaliselt vaid 60 päeva, siis ei ole see ettevõtte jaoks piisav.

Sipelga sõnul on praegune olukord väga keeruline nii tööandjate kui töötajate jaoks ning mingeid edasisi prognoose ei soovinud ta teha. „Loodame, et inimesed peavad kinni eriolukorra tingimustest ja viiruse levik peatub kiirelt,“ lausus ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!