Reklaamiärimees Osolin: reaalne tööpuudus on sisuliselt likvideeritud

 (184)
Reklaamiärimees Osolin: reaalne tööpuudus on sisuliselt likvideeritud
Foto: Tanel Meos

Reklaamiärimehe Olav Osolini hinnangul on sisuline tööpuudus tegelikult kadunud, sest enamik tegevuseta inimesi on pikaajalised töötud, kes niikuinii midagi ei oska, kuid nõuavad ikkagi kõrgemat palka.

"Kui tööpuudus on 5,9%, nagu Eestis III kvartalis, ja enamik töötuid on pikaajalised töötud, kes ise midagi ei oska, kuid leiavad, et nad väärivad kõrgemat palka ja ei kipu tööle asuma, siis tuleb nentida, et reaalne tööpuudus on sisuliselt likvideeritud," mõtiskleb aktiivne sotsiaalmeedia kasutaja Osolin enda FB-konto sissekandes.

Seega, leiab ta, on ettevõtjal võimalik vaid tööjõudu üle meelitada, mis tähendab omakorda palkade tõstmist, tihtipeale ka olukorras, kus tootlikkus nii kiiresti ei tõuse.

"Nii et ega muud üle jää, kui tuleb üritada vähendada riigi palgal olevaid ametnikke, siis peab neile maksumaksja vähem palka maksma ning firmad leiavad endale rohkem tööjõudu," arutleb ärimees.

Vanemad inimesed lähevad hinda, nii et kui viie aasta pärast keegi keskpäeval kepiga mööda teed liipab ja pealtnäha veel hingata suudab, siis on värbajad tal kohe kallal, nii nagu praegu modellihakatistel," prognoosib ettevõtja.