Rekordtulemus: Eesti tudengid müüsid suvega USA-s ligi 10 miljoni dollari eest raamatuid

 (17)
Rekordtulemus: Eesti tudengid müüsid suvega USA-s ligi 10 miljoni dollari eest raamatuid
Foto: Southwestern Advantage Eesti

Sellel nädalal jõudsid Ameerika Ühendriikidest tagasi kõik 348 Eesti tudengit, kes Southwestern Advantage'i programmi kaudu müüsid seal ukselt uksele käies kokku ligi 10 miljoni dollari eest haridusteemalisi raamatuid.

Kui möödunud suvel käis raamatuid müümas 324 tudengit, siis sellel aastal oli USA-s ja Kanadas müügitööd tegemas kokku lausa 348 eestlast. Southwestern Advantage Eesti esindaja Erki Kuke sõnul kajastub meie tudengite suur arv ka müüginumbrites, sest esimest korda 17 aasta jooksul on Eesti tudengite ühe suve käive ulatunud ligi 10 miljoni dollarini.

„Meie tudengid on muidugi juba eelnevate aastate jooksul tõestanud oma tugevat müügioskust ning tänu sellele on eestlaste nimel ka kogu ettevõtte parimad tulemused," selgitas Kukk. „Tõenäoliselt on ka selle suve isiklikult kõige edukaima tulemuse teinud raamatumüüja üks Eesti neiu. Kõiki numbreid pole veel kokku löödud, aga orienteeruvalt suutis ta suvega müüa 190 000 dollari väärtuses raamatuid!"

Kukk märkis, et meie tudengite head tulemused näitavad selgelt, et müügioskused on vägagi õpitavad ja eestlased on selles tegelikult väga osavad. Eestlaste edukust müügitööl tõestab ka fakt, et eestlaste osalus kogu Southwestern Advantage ettevõttest on juba ligi 10%. 19-st tütarfirmast koosnevat rahvusvahelist ettevõtet, mille möödunud aasta kogukäive ületas 200 miljonit dollarit, omavad ainult inimesed, kes seal ka samal ajal töötavad.

Seotud lood:

Eestlased tegutsesid sellel suvel lisaks 27 erinevale USA osariigile ka kuues Kanada provintsis ning 348 Eesti tudengist 179 oli raamatuid müümas esimest korda. Kokku koputati ligikaudu 2 miljoni ameeriklase kodu uksele ning tutvustati müügitöö käigus Eestit ca. 200 000 kohalikule perele. Eestlaste kaasabil käisid müügitööd tegemas ka tudengid Lätist, Leedust, Poolast ja Slovakkiast, keda kõiki kokku oli üle 620 inimese. Ukselt-uksele käis lisaks inimestele erinevatest riikidest ka ligi 640 kohalikku USA tudengit.

Peale müügitöö said tudengid vabadel nädalavahetustel ka ringi reisida ja kohalike vaatamisväärsustega tutvuda. „Üks populaarseimad tegevusi on enamasti olnud erinevate vee- ja lõbustusparkide külastamine, aga loomulikult ka kõik muud kohalikud vaatamisväärsused ning rahvusvaheliselt tuntud kohad nagu Niagara juga, Grand Canyon ja Yellowstone," märkis Kukk. „Kokku külastasid meie inimesed ligi sadat erinevat suuremat ja väiksemat rahvusparki."

Esimest korda osalesid Eesti tudengid Southwestern Advantage'i suvetöös aastal 2001. Nüüdseks on sellest programmist välja kasvanud Baltimaade üks edukamaid tudengiorganisatsioone, mille tegevusest on rahvusvahelise elu- ja töökogemuse saanud üle 2000 siinse tudengi. Programmi raames saavad tudengid põhjaliku ettevõtlus- ja müügikoolituse ning seejärel veedavad suve Ameerikas reisides, ukselt-uksele hariduslikke raamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.