Revolutsioon maksab Egiptusele 220 miljonit eurot päevas

 (20)
Revolutsioon maksab Egiptusele 220 miljonit eurot päevas
Maha Mubarak! Enne Kairo tänavad ei rahune, kui märatsejatelt Hitleri vuntsid saanud Egiptuse president Mubarak on võimust loobunud. See on mässajate nõue, kuigi nädala alguseks oli neist hukkunud juba sada inimest. (Scanpix)

Egiptuses möllava mässus hinnanguline majanduslik kahju jääb 220 miljoni euro kanti päevas, saamata jäävad nii tulud turismist, kui tavapärastest panga ning börsitehingutest.

Pangad avasid nii Kairos kui muudes linnades pühapäeval juba uksi, börs jäi aga nädala alguses veel suletuks. Suurima kahju on mässud tekitanud turismisektorile, kuna turiste pole viimase paari nädala jooksul juurde tulnud ning riiki jäänud välismaalased lahkuvad massiliselt.

Giza püramiidide juures on rahulik, inimesi ei ole, vaid lõbusõiduks mõeldud kaamelid ja hobused uitavad ringi. Egiptuse sisemajanduse koguproduktist moodustab turism kuus protsenti, kirjutab Yle.fi.

Pangandus- ja kindlustusselts Credit Agricole hindab igapäevaseks kahjuks majandusele 220 miljonit eurot ning on varasema 5,3 protsendise majanduse aastakasvu korrigeerinud 3,7 protsendi peale.