RIA koondas legendaarse Eesti turvaspetsialisti

 (29)
Margus Arm,  Anto Veldre, RIA
Anto Veldre, RIAFoto: Tiit Blaat

Riigi infosüsteemi amet (RIA) koondas aasta algusest staažika IT-turvalisuse eksperdi ja edendaja Anto Veldre. Veldre on töötanud intsidentide käsitlemise osakonnas CERT-EE ja kommunikatsiooniosakonnas analüütikuna, kirjutas Geenius.ee.

Geenius.ee küsis Veldrelt paar küsimust RIAs töötamise ja edasiste plaanide kohta. Allpool on tema vastused toimetatud kujul.

Miks su teed RIAga lahku läksid?

Tegemist oli minu elu seni kõige pikemalt peetud töökohaga – kaks kuud jäi puudu üheksast aastast. Selles võtmes – ehk jõudiski kätte aeg, et vaadata maailma asju mõne uue nurga alt. Alanud aastal tehakse RIA struktuur mõnevõrra ringi ja minu senisele küllalt selgele rollile olnuks seal ehk pisut keeruline kohta leida.

Mulle tundub, viimased paar aastat ma talitlesingi infoühiskonna filosoofina lisaks sellele, mida ametijuhend ette nägi. Lahkuminek toimus intellektuaalselt, ilma vähimagi draamata, ühtlasi jäi kokkulepe, et kui ühiskonda taas mõni suurem turvamure kimbutab, aitan selge ja terava sõnastusega. Lahkumiskingitusi tuli koju viia suure kotiga.