Richard Branson investeerib eestlaste edukasse idufirmasse TransferWise

 (19)
Richard Branson
Richard BransonFoto: P. Garkausko, Delfi.lt

Eesti päritolu idufirma TransferWise kaasab ettevõtte kiire kasvu toetamiseks 18,4 miljonit eurot riskikapitaliettevõtetelt ja erainvestoritelt. Uute investorite hulka kuulub ka Virgin Groupi omanik Richard Branson.

Eesti ettevõtjate Taavet Hinrikuse ja Kristo Käärmanni loodud idufirma TransferWise plaanib kapitalisüstiga 2015. aasta keskpaigaks ettevõtte töötajate arvu kahekordistada.

18,4 miljoni eurose investeeringu taga on juba TransferWise’i raha paigutanud investorid Peter Thiel (riskikapitaliettevõttest Valar Ventures), IA Ventures, Index Ventures, TAG (Robin Klein ja Saul Klein) ning Le Monde’i omanik Xavier Niel.

Uue investorina lisandus Virgin Groupi omanik, nimekas Briti ettevõtja Richard Branson, kes ka varem on avalikult TransferWise’i suhtes oma poolehoidu väljendanud. “Mul on investeeringu üle ülimalt hea meel, kuna finantsteenuste ning eriti rahvusvaheliste maksete ja valuutavahetuse vanamoelises valdkonnas valitseb juba aastakümneid vajadus uute tuulte ja läbipaistvuse järele. Idufirmadel nagu TransferWise on täna väga head võimalused tulla turule murranguliste toodete ja teenustega, kasutades selleks ära tehnoloogilisi võimalusi,” kommenteeris Branson.

“Richard Bransoni lisandumine meie investorite hulka on väga suur au ja ühtlasi märk sellest, et TransferWise’i sõnum finantsteenuste läbipaistvamaks muutmise vajaduse kohta on leidnud laia vastukaja. Uue investeeringu abil plaanime kasvatada meie teenuste ülemaailmset kättesaadavust, aga samuti tõsta teadlikkust finantsteenuste eksitavate ja röövellike reklaamsõnumite suhtes,” kommenteeris TransferWise’i kaasomanik ja üks loojatestT aavet Hinrikus.

Seotud lood:

Täna 100 töötajaga ettevõte plaanib 2015. aasta keskpaigaks ülemaailmse töötajate arvu kahekordistada. Suur hulk uutest töötajatest asub tööle TransferWise’i Tallinna üksuses, mis on täna ka rahvusvahelise ettevõtte suurim kontor. “Meie huviorbiiti kuuluvad erinevate valdkondade spetsialistid, kelle seas on nii tarkvaraarendajad kui arveldustega tegeleva üksuse töötajad.” selgitas TransferWise’i Tallinnas asuva arveldusüksuse juht Triin Hertmann.

Alates ettevõtte asutamisest 2011. aastal on TransferWise vahendanud rohkem kui miljardi euro väärtuses klientide raha. Ettevõtte kliendid on firma teatel selle aja jooksul säästnud rohkem kui 45 miljonit eurot, mis muidu oleks kulunud pankade teenustasudeks.

TransferWise pakub täna võimalust viia läbi vahetustehinguid 234 erineva valuutakombinatsiooni vahel, ettevõtte ärimahud kasvavad jätkuvalt 20-30 protsenti kuus.
TransferWise’i teenus pakub alternatiivi valuutavahetusega tegelevatele finantsasutustele, mis enamasti peidavad tehingu kulud vahetuskurssi, eksitades sellega kliente. TransferWise viib valuutavahetustehingud läbi tegeliku keskpanga kursiga. Kui Eestis on pankade tasude määrad veel suhteliselt madalad, siis võrreldes suure hulga teiste riikide pankadega suudab TransferWise pakkuda kuni 10 korda soodsamat rahavahetusteenust. See võimaldab näiteks 1 000-euro vahetuse pealt säästa kuni 45 eurot.