Riigi Kinnisvara teatas kollektiivsest koondamisest - 118 inimest jääb tööta

 (83)
Maksu- ja Tolliameti pressikonverents
RKASi juhatuse liige Elari UdamFoto: Priit Simson

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) esitas täna Eesti Töötukassale taotluse kokku 118 töölepingu kollektiivseks ülesütlemiseks. RKASi teatel on peamiselt tegemist eelmisel aastal ettevõttele antud hoonetega kaasa tulnud kinnisvara korrashoiuga tegelevate töötajatega.

„Kinnisvarareformi käigus on riik kiirendanud vara üleandmist RKASile ning üha enam hooneid antakse meile üle koos neid teenindava personaliga. RKASi strateegia näeb ette kinnisvara korrashoiu teenuse sisseostmist ja seni läbiviidud teenushanked on andnud soovitud mastaabiefekti, võimaldades riigil raha kokku hoida,“ selgitas RKASi juhatuse liige Elari Udam oskustööliste koondamise tagamaid.

Ta lisas, et kuna iga kinnisvaraobjekti juures võetakse arvesse selle asukohta ja eripära, on mõningatel juhtudel põhjendatud ka oma töötajatega teenuse osutamise jätkamine pikema aja jooksul. „Lõplik koondatavate inimeste arv selgub kõigi töötajatega peetavate läbirääkimiste käigus ja võib muutuda väiksemaks,“ ütles Udam.

Udami sõnul teeb ettevõte kõik selleks, et inimesed võimaikult kiiresti tööturule naaseksid. „Oleme töötanud välja spetsiaalse leevendusprogrammi, mis sisaldab endas kõike vajalikku alates töötuks registreerumisest kuni piirkondliku tööturu ülevaate ja võimaluste tutvustamiseni välja,“ selgitas ta.

Riigi Kinnisvara AS on 2001. aastal riigi kinnisvara senisest tõhusamaks haldamiseks loodud Eesti Vabariigile kuuluv 183 miljoni euro suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte. RKAS haldab täna kokku enam kui tuhat hoonet kogupinnaga miljon ruutmeetrit, nende seas 255 büroo-, 205 haridus- ja teadus-, 322 siseturvalisuse- ja 32 kultuuriotstarbelist hoonet.

Käesoleval ajal annab ettevõte tööd rohkem kui 300 inimesele.