Riigiettevõtte AS Vireeni uus tegevjuht on Rait Persidski

 (6)
Riigiettevõtte AS Vireeni uus tegevjuht on Rait Persidski
anatoli makarevitš, vooremaa.

Loomsete jäätmete käitlemise tehase AS Vireeni nõukogu valis uueks juhatuse liikmeks Rait Persidski ja kutsus tagasi senise juhi Ivo Vääri.

"Nõukogu valis reedel uueks juhatuse liikmeks Rait Persidski, kellel on pikaaegne juhtimiskogemus nii avalikust kui erasektorist," ütles Vireeni nõukogu esimees Taimo Staalfeldt.

Rait Persidskil on ökonoomika- ja organiseerimise alane kõrgharidus Eesti Maaülikoolist ning tal on kaheksa aasta pikkune juhtimiskogemus avalikus sektoris. Rait Persidski on töötanud Keskkonnaministeeriumi siseaudiitorina, Eesti Kaitseliidus peastaabi rahandusosakonna juhatajana ning aastatel 2007–2012 Haridus- ja Teadusministeeriumis rahandusosakonna juhatajana.
Tööle avalikus sektoris eelnes viisteist aastat ettevõtluses juhtivatel ametikohtadel.

Vireeni senine tegevjuht, juulist 2011 ametis olnud Ivo Väär vabastati juhatuse liikme kohalt nõukogu otsuse alusel pärast põllumajandusministri määratud erikontrolli tulemuste selgumist. “Riigiettevõtte juhtimises peavad riigi huvid olema tagatud parimal võimalikul moel, tegevus selge ja läbipaistev,” rääkis nõukogu esimees Taimo Staalfeldt.