Riigiettevõtte juht möllas poodides ettevõtte krediitkaardiga

 (109)
Riigiettevõtte juht möllas poodides ettevõtte krediitkaardiga
Scanpix

Riigile kuuluva AS Vireeni juht Ivo Vääri ei astunud tagasi omal soovil, vaid mehe viisid ametist ettevõtte krediitkaardiga makstud ebaotstarbekad kulutused.

Muuhulgas maksis Vääri firma kaardiga Stockmannis, Rimi ja Prisma toidukauplustes, Statoili tanklates ning mitmetes kõrtsides, hotellides ja restoranides.

Vääri mitte ainult ei maksnud oma ostude eest firma kaardiga, vaid võttis firma arvelt välja sularaha ning seda sadade eurode kaupa. Kõige suurem kulutus oli seotud reisifirmaga Estravel, kelle arvele kandus 390 eurot.

Põllumajandusministeeriumi siseaudit näitas, et ajaperioodil eelmise aasta 18. juulist kuni käesoleva aasta 3. septembrini tegi Vääri firma pangakaartidega tehinguid 12 667 euro eest, millest kaardimaksed moodustasid 9792 eurot. Sularahana võttis Vääri ettevõtte arvelt 2875 eurot.

Auditi järgi ei olnud 5338 euro ulatuses tehtud tehingud ettevõtlusega seotud ning juhatuse liige ei oleks tohtinud neid tehinguid teha. Vääri kohustati antud summa ettevõttele tagastama, mida ta ka tegi.

Loomsete jäätmete käitlemise tehas Vireen teatas täna, et nõukogu on ettevõtte uueks juhatuse liikmeks valinud Rait Persidski.

Vaata, kus Vireeni juhatuse esimees ettevõtte kaardiga maksis SIIT.