Riigifirma nõukogu tuli täna ilmaasjata kokku

 (10)
Vene Erakond Eestis esimees Stanislav Tšerepanov
Vene Erakond Eestis esimees Stanislav Tšerepanov andis intervjuu Vahur KooritsaleFoto: Rauno Volmar

Täna kogunenud Eesti Lootsi nõukogu liikmed said vahetult enne istungi algust majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist e-kirja, et minister Kadri Simsoni otsusega on nõukogu tagasi kutsutud ning asemel on määratud uued liikmed, kirjutas Äripäev.

Seni Eesti Lootsi nõukogu juhtinud Stanislav Tšerepanov kinnitas Äripäeva allika infot selle üsna pretsedenditu juhtumi kohta, kus alles kolm minutit enne istungi algust saabus teade nõukogu tagasikutsumisest.

Tšerepanovi sõnul tuli nii temale kui ka teistele nõukogu liikmetele ministri otsus täieliku üllatusena. „Päris korrektne selline käitumine ei ole, et tagasikutsumisest varem teada ei antud. Nõukogu liikmed tegutsevad muudel elualadel ja on kõik väga hõivatud inimesed, üsna kummaline oli avastada, et ilmaaegu sai kohale tuldud,“ märkis Tšerepanov.

Loe pikemalt Äripäevast.

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson kinnitas nimetamiskomitee ja rahandusministri ettepanekul Eesti Lootsi nõukogusse uued liikmed. Uuteks nõukogu liikmeteks määras minister Margus Kaasiku, Taivo Linnamägi, Maivi Otsa ja Teet Palmse ning kutsus tagasi Toomas Kõuhkna, Stanislav Tšerepanovi, Urmas Klaasi, Andres Lume, Agris Peedu ja Georg Linkovi.