Riigifirmade nõukogudesse hakkab liikmeid valima Raasukese komitee

 (63)
Rahandusminister Sven Sester (paremal) ja uue komisjoni juht Erkki Raasuke.
Rahandusminister Sven Sester (paremal) ja uue komisjoni juht Erkki Raasuke.Foto: Priit Simson

Valitsus toetas täna riigi osalusega äriühingute nőukogude liikmete nimetamiseks komisjoni ehk nimetamiskomitee moodustamist, teatas rahandusministeerium. Komiteed hakkab juhtima Erkki Raasuke.

Komisjon alustab ministeeriumi teatel tööd lähiajal. Sellesse kuuluvad veel kaks kantslerit, üks rqahandus- ja teine sellest ministeeriumist, mille haldusalas ettevõte on ning Gunnar Okk, Sven Pertens ja David James O’Brock-Kaljuvee.

"Nimetamiskomitee ülesanne on leida riigi äriühingute nõukogu liikmed lähtudes professionaalsetest oskustest ja kogemustest. Riik ootab oma äriühingutelt erasektoriga sarnast efektiivsust ja selle saavutamiseks ei ole teist teed, kui juhtida ühinguid võimalikult lähedaselt erasektori parimale praktikale," ütles rahandusminister Sven Sester ministeeriumi pressiteate vahendusel.

Nimetamiskomitee hakkab ministeeriumi teatel tegema äriühingu üldkoosolekule ehk vastavat äriühingut valitsevale ministrile ettepanekuid nõukogu liikmete valimiseks ja tagasikutsumiseks, nõukogu liikmete arvu ja makstava tasu kohta.

Nimetamiskomitee hakkab tegelema 31 riigi osalusega äriühingu nõukogu liikmetega, keda on kokku ligi 150.