Riigikogu liikmetest istuvad riigifirmade nõukogudes peamiselt reformierakondlased

 (123)
Koalitsiooniläbirääkimised
Majandusminister Kristen Michal (vasakul) ja peaminister Taavi Rõivas (paremal) ei taha riigikogulaste nõukogudest eemaldamisest midagi kuulda; Remo Holsmer (keskel) on staažikas nõukogudesse kuuluja.Foto: Priit Simson

Riigile tulu toovate ja riigi omandisse kuuluvate äriühingute nõukogudes on rahandusministeeriumi andmeil 13 riigikogu liiget peamiselt Reformierakonna fraktsioonist.

Majandushuvide deklaratsioonide põhjal leidis Ärileht riigifirmade nõukogudest 11 riigikogulast.

Laine Randjärv kuulub Eesti Loto nõukokku, Peep Aru EVR Cargo nõukokku, Remo Holsmer ettevõtte Eesti Liinirongid (Elron) nõukokku, Valdo Randpere Eesti Lootsi nõukokku ning Yoko Alender Riigi Kinnisvara AS (RKAS) nõukokku.

Eesti Posti nõukogus on Meelis Mälberg ja Aivar Sõerd, lisaks kuulub Mälberg Eesti Teede nõukokku. Sõerd kuulus omakorda hiljuti erakätesse müüdud Andmevara nõukokku.

Kuni augustini kuulus Tallinna Lennujaama nõukokku reformierakondlane Kalle Palling, tema oli kuni mullu novembrini ka Eesti Energia nõukogus. Mullu septembrini kuulus Tallinna Sadama nõukokku Remo Holsmer. Jaanuarini oli Levira nõukogus Kalle Laanet.