Riik avas pangakonto ka LHV pangas

 (4)
LHV
LHVFoto: Tiit Blaat

Edaspidi saab makse, makseid, riigilõive ja muid summasid riigile tasuda rahandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti kontodele LHV Pangas. Tegu on neljanda pangaga, kus riik on konto avanud.

„Oleme kasutusele võtnud riigikassa kontsernikonto LHV Pangas,“ ütles rahandusministeeriumi asekantsler Märten Ross. Tema sõnul annab see võimaluse panga klientidel teha riigile pangasiseseid ülekandeid ööpäev läbi, sest riik soovib maksude maksmise ja muude maksete tegemise teha inimestele võimalikult lihtsaks.

LHV Panga juhatuse esimehe Erki Kilu sõnul muutub klientide jaoks nüüd maksude ja maksete riigile tasumine oluliselt lihtsamaks ning kiiremaks. „Riigikassa kontsernikonto avamine rahandusministeeriumile ning maksu- ja tolliametile on LHV Panga jaoks kindlasti kvaliteedimärk, mille teoks saamine võttis aega aastaid,“ ütles Kilu.

„Kontode toimima saamine eeldas võrdlemisi keerulist tehnilist ettevalmistust nii riigikassa kui ka panga poolt. Tänaseks on LHV Pank saanud ka investeerimisjärgu krediidireitingu rahvusvaheliselt agentuurilt, mis võimaldab riigikassal raha pangas hoida.“

Alates 2015. aastast on maksu- ja tolliametile võimalik makseid tasuda LHV pangalingiga. Nüüdsest liiguvad LHV Panga klientide maksed veel kiiremini, sealhulgas pangasisesed maksed vaid hetkega. Lisaks LHV Pangale on rahandusministeeriumil juba kontod Luminoris, SEB Pangas ja Swedbankis.