Riik ei saa pensioniraha vägisi Eesti börsile pressida

 (11)
Raha
RahaMaaleht.ee

Kuigi SEB Enskilda juhatuse liige Henrik Igasta leiab, et Tallinna börsi elavdamiseks oleks vaja siia suunata kohalike pensionifondide raha, ei pea rahandusministeerium ja Tallinna börs seda käsu korras võimalikuks.

Rahandusministeeriumi finantsturgude osakonna juhataja Thomas Auväärt ütles, et pensionisüsteemi käivitamisel oli teise samba eesmärk riikliku pensioni toetamise kõrval ka see, et pensionifondidesse kogutav raha võiks toetada ka Eesti majandust, kirjutab Äripäev.

“Samas on suhteliselt küsitav, kas riik peaks sekkuma n-ö jõumeetodil ning investeerimist välisriikidesse regulatsiooniga piirama,” kahtles ta Igasta ettepanekus.

Ministeeriumi hinnangul ei teeni kunstlike investeerimispiirangute seadmine pensionikogujate huve, arvestades Eesti majanduse avatust ja väiksust.

SEB Enskilda juhatuse liikme Henrik Igasta arvates on see, et pensionifondid ei osale siinsel aktsiaturul, turu arengu seisukohast suur probleem. Kui tahetakse elujõulist börsi, siis peab pensioniraha leidma tee turule ja selleks oleks vaja seadusetegija regulatsiooni.