Riik ei telli TS Laevadelt suveks täiendava reisiparvlaevaga lisareise

 (1)
Riik ei telli TS Laevadelt suveks täiendava reisiparvlaevaga lisareise
Parvlaev Tiiu Foto: Ilmar Saabas

Maanteeamet teavitas ASi Tallinna Sadam tütarettevõtet OÜ TS Laevad, et ei telli suviseks kõrgperioodiks täiendava reisiparvlaevaga lisareise, kuna COVID-19 leviku tõkestamiseks rakendatavate piirangutega ei toimu Saaremaal ja Hiiumaal tavapäraseid suurüritusi ning maanteeamet eeldab reisijate liikumise vähenemist mandri ja suursaarte vahel võrreldes eelmiste aastate suveperioodidega.

2019. aastal tellis maanteeamet Virtsu-Kuivastu liinil 536 lisareisi, mille eest TS Laevad teenis fikseeritud tasu 1,56 miljonit eurot, millele lisandus reisitasu 350 eurot iga reisi kohta. 2019. aasta lisareiside teostamiseks rentis TS Laevad täiendava reisiparvlaeva Mercandia VII ning suurendas ajutiselt laevapereliikmete arvu.

TS Laevad teenindab Virtsu-Kuivastu liini parvlaevadega Tõll ja Piret ja Rohuküla-Heltermaa liini parvlaevadega Leiger ja Tiiu. Ettevõtte laevastikku kuulub ka asenduslaev Regula.

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse, mida läbis 2019. aastal 10,64 miljonit reisijat ja 19,9 miljonit tonni kaupa.