Riik hakkab ukrainlastelt ja valgevenelastelt viisa eest riigilõivu nõudma

 (86)
ukraina pass
ukraina passFoto: VASILY FEDOSENKO, REUTERS

Ukraina ja Valgevene kodanikud, kes pole aastaid pidanud pikaajalise Eesti viisa eest riigilõivu maksma, peavad seda kooskõlastamisel oleva eelnõu kohaselt taas tegema hakkama ning riik loodab sellel teel saada eelarvesse kaks miljonit lisaeurot.

Välisministeeriumi meedianõunik Liisa Toots ütles ERR-ile, et valitsus tegi selle kohta põhimõttelise otsus riigi eelarvestrateegia aruteludel kevadel.

"Kuna alates 2017. aasta juunist on Euroopa Liitu (EL) sisenemine Ukraina biomeetriliste passide omanikele viisavaba ning tasuta pikaajaline viisa (liik D) väljastatakse enamikul juhtudel töötamise eesmärgil, ei ole Ukraina kodanikele riigilõivu erisuse tegemine enam põhjendatud," sõnas ta.

Toots märkis, et Ukraina jääb endiselt Ida-Euroopas Eestile oluliseks partneriks ning Eesti välispoliitika prioriteet on aidata igati kaasa Ukraina Euroopa Liiduga lõimumisele, sealhulgas suurendada isikute vaba liikumist ja majandusintegratsiooni.

"Eelnõu jõustumisel jätkub arengu-, haridus- ja teaduskoostöö ning põhjendatud vajadusel, näiteks humanitaarkaalutlustel on Ukraina kodanikel endiselt võimalus saada pikaajalise viisa taotlemisel riigilõivust vabastus," lausus Toots.