Rikaste venelaste puudus ja teised hädad tõid Londoni luksushotellidele väga halva aasta alguse

 (9)
Rikaste venelaste puudus ja teised hädad tõid Londoni luksushotellidele väga halva aasta alguse
Savoy hotellFoto: Scanpix/ Reuters

Londoni luksushotellidele on aasta alanud väga halvasti. Põhjusi on mitu. Igaüks eraldi ei ole oluline, kuid kokku mõjuvad need halvasti. See on halvim aasta algus alates 2009. aastast, kirjutab Bloomberg.

Maailma rikkad reisijad väldivad Londoni luksushotelle. Küll kardetakse terrorismi kui ka Suurbritannia lahkumist Euroopa Liidust.

Linna kalliste hotellide täituvus oli esimeses kvartalis vaid 65%. See on viletsaim I kvartal alates 2009. aastast, kui maailma laastas üleilmne majanduskriis. Aasta tagasi oli täituvus 70%.

Nende seas on Savoy hotell ja hiljuti taasavatud Lanesborough. Viimases hotellis maksab luksussviit ühes kaasneva tasuta juhiga Rolls-Royse teenusega ööpäevas vaid 25 000 naela.

Ehkki ka odavama majutuse nõudlus väheneb, on kõige valusam löök läinud luksushotellide pihta.

Oma mõju avaldas ka Venemaa majanduslangus, mis hoidis rikkaid venelasi kodumaal. Vene eliit püsib kauem kodumaal, kuna odavam rubla lööb nende maksevõimet. Lisaks kutsus Venemaa president Vladimir Putin üles rohkem reisima Venemaal, et toetada majandust. Mullu vähenes venelastele antud viisade arv 38%.

Ameerika turistidest ei ole samuti abi, kuna nad reisivad tüüpiliselt presidendivalimiste aastale tavapärasest vähem.