Riskifondide kummaline menüü – juust, päevalilleseemned ja riis


Riskifondide kummaline menüü – juust, päevalilleseemned ja riis
päevalilledFoto: Scanpix/ Reuters

Juust, päevalilleseemned ja riis võivad tunduda kummalise seguna, kuid mitte siis, kui olete riskifondi juht, kirjutab Bloomberg.

Käputäis arvutiprogrammide juhitud riskifonde panustasid „eksootiliste“ varadele. Seda tüüpi futuuristrateegiate edu on kaasa toonud trendijärgijate pardale hüppamise, kuigi uusi tulijaid võib hirmutada madalast likviidsusest tingitud riskid.

Keskpankade lõdva rahapoliitika tulemusel on maailm rahaga üleujutatud, mis on muutnud riskifondidel keeruliseks saavutada aktsiatest ja võlakirjadest paremat tootlust. Seetõttu ongi otsitud võimalusi vähem ülerahvastatud finantsvaradest nagu börsivälised väärtpaberid, elekter ja kivisüsi.

Ühe esimesena sellistele nišiturgudele läinud Man Groupi AHL Evolution fond teenis mullu 18 protsendise tootluse. Lede Braga Systematica Alternative fond teenis 24 protsendise tootlust. Seevastu tavalised fondid, mis spekuleerisid tavapärasemate varadega ja indeksitega, teenisid keskmiselt vaid 1,9 protsenti.

Oktoobris lõi GAM Holdings Zürichis fondi, mis paigutab raha umbes 200 ebatavalisele ja raske ligipääsuga varadesse nagu näiteks riisi ja etanooli.

Ekspressi konverents 2020