RKAS läheb kriitikat arvestamata superministeeriumi plaaniga edasi

 (12)
Nelja ministeeriumi ühishoone
Nelja ministeeriumi ühishooneFoto: Riigi Kinnisvara AS

„On igati mõistetav, et nii suure avaliku ja erasektori partnerlusprojekti tingimused tunduvad ehitajatele ja arendajatele esmapilgul liiga nõudlikud,“ kommenteeris Riigi Kinnisvara AS-i kommunikatsioonijuht Madis Idnurm Eesti suurte ehitusettevõtete kriitikat.

„Kuid siinjuures tuleb meelde tuletada, et ehitustööde kontsessioon on koostöövorm, millega arendaja võtab kõik projektiga seotud riskid enda kanda ning nende hind sisaldub küsitavas tasus. Juhul kui erasektor ei suuda riske avalikust sektorist efektiivsemalt maandada, on riigil odavam ise ehitada," rääkis Idnurm Ärilehele.

Tema selgitusel on ministeeriumide ühishoone arendusprojekti riskid ja tasu tasakaalus ning kajastuvad prognoositavas üürihinnas. „Pakutav 50 aasta pikkune hoonestusõigus koos kümne aasta pikkuse ja 100% täituvuse garantiiga üürileping tugeva üürnikuga on atraktiivne projekt. Samuti võimaldab Tallinna kesklinnas paiknev ja kvaliteetselt ehitatud energiasäästlik büroohoone tulu teenida rohkem kui kümme aastat." Koostööprojektist huvitatute ring selgub 11. oktoobril.

Loe edasi esmaspäevasest Ärilehest, kuidas Eesti suurimad ettevõtted Merko, Skanska ja Nordecon kritiseerisid teravalt superministeeriumi hanget.