RKASi juht otsustas skandaali tõttu tagasi astuda, andes poliitikuile veel viimase ninanipsu

 (147)
Urmas Somelar
Urmas SomelarFoto: Madis Veltman

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi juht Urmas Somelar saatis avaliku pöördumise, kus ütleb, et astub tagasi juhatuse liikme kohalt. Ärileht avaldab tema jutu täismahus.

Urmas Somelari pöördumine:

Esitan käesolevaga Riigi Kinnisvara ASi nõukogule oma tagasiastumispalve ettevõtte juhatuse esimehe kohalt. Soovin selle sammuga anda uuele nõukogule võimaluse keskenduda oma lähikuude töös J.Kuperjanovi 9 seotud küsimuste aruelule, mitte erinevate lindistuste kuulamisele ja kuuldu hindamisele.

Saatsin 19.06.2017 välja isikliku kommentaari, milles Eesti Vabariigile kuuluva äriühingu juhatuse liikmena teatasin oma resoluutsest vastuseisust riigihaldusministrist omaniku esindaja soovile tekitada äriühingule rahalist kahju. Sellele järgnenud meediashow'd alustati riigihaldusminister Aabiga kooskõlastatult minu kahetsusväärsete väljaütlemiste fookusega, kuid tänaseks on ka avalikus meedias rõhuasetus jõudnud tegelike skandaali keskmes seisvate küsimusteni. Peamiseks teemaks, millele tuleb tähelepanu pöörata - kuidas ja mis eesmärkidel juhivad Eesti Vabariiki esindavad ministrid, nendele alluvad ametnikud riigile kuuluvaid äriühinguid.

Minu poolt nädala alguses tõstatatud J.Kuperjanovi 9 võõrandamise juhtumi näitel on hetkeolukord kaugel ideaalist ja isegi rahuldavast olukorrast. Kuna minu sirgeselgsus ja pühendumus ettevõtluse ideaalile on teinud võimatuks koostöö jätkumise mitmete riigiasutuste ja minu poolt juhitud RKAS-i vahel, siis otsustasin tagasi astuda. Loodan, et meedia võtab Kuperjanovi 9 võõrandamise teema osas teatepulga üle ja hoiab sellel juhtumil hoolsalt silma peal. Oma tagasiastumisega võimaldan RKAS kollektiivil jätkata oma tööd paremas õhkkonnas ning annan uuele nõukogu koosseisule võimaluse juhtida RKAS-i õiglaselt ja ausalt. Usun, et nad teevad ka J.Kuperjanovi 9 hoone osas Riigi Kinnisvara AS kui äriühingu jaoks õiglase otsuse.

Tänan südamest kõiki oma kolleege RKAS-st rasketel hetkedel osutatud toetuse ja mõistmise eest, soovin neile tarkust, kainet meelt ja tugevat selgroogu edasisel tööl.