RMK leidis hea viisi, kuidas pakkuda tööst ilma jäänud inimestele täiendavalt tööd ja suurendada oma puhkekohtades ehitustegevust

 (29)
Rebasmäe onni katuse vahetus Räpina-Värska puhkealal
Rebasmäe onni katuse vahetus Räpina-Värska puhkealalFoto: RMK

Kui eile kirjutas Ärileht, et RMK palkab kevadistele metsahooldustöödele kaheksaks nädalaks umbes 1700 inimest appi, siis nüüd on riigifirma otsustanud, et kuna RMK matkarajad ja külastusobjektid on sattunud eriolukorra ajal suvele omaselt kõrge külastuse alla, palkab ettevõte kvaliteetse metsapuhkuse võimaluste säilitamiseks täiendavalt töökäsi.

Juba praegu on näha, et kaunite kevadilmade saabudes on külastuskoormuse tase sarnane suvisele. Seetõttu otsustas RMK palgata täiendavat tööjõudu, luues kokku 23 hooajalist töökohta Eesti erinevatesse piirkondadesse maastiku kauni ilme säilitamiseks, külastustaristu remonditööde tegemiseks ja objektide hooldamiseks.

"Eriolukorrast tuleneva looduses liikumise hoogustumine RMK külastusobjektidel on kasvatanud meie igapäevaste hooldustööde mahtu sedavõrd, et meie senine tööjõud vajab täiendavaid abikäsi objektide korrastamisel ja nende seisundi parandamisel," rääkis RMK külastuskorralduse osakonna juhataja Marge Rammo.

Ta märkis, et tõenäoliselt toob reisipiirangutega suvi veelgi suurema külastuskoormuse meie radadele, mistõttu pakumegi tööd tublidele eestimaalastele, kes aitaks meid kvaliteetse metsapuhkuse elamuste pakkumisel ka saabuval suvel. Rammo sõnul aitab külastustaristu arendamine hoida ka loodust ja vähemalt ajutiselt leevendada koroonakriisiga kaasnenud tööpuudust.

„Pakutav töö on suurepärane võimalus teha head nii meid ümbritsevale loodusele kui teistele kaasmaalastele, kes armastavad riigimetsas liikuda ja vaba aega veeta. Lisaks silmaga nähtavatele kiiretele tulemustele saab töötegija ka ise värskes õhus toimetamisest hea füüsilise koormuse,“ kutsub Rammo huvilisi praktilisi välitöid tegema. Tööpakkumiste kohta leiab infot RMK kodulehelt.

Seotud lood:

Mennikunno laudtee ehitus Põlvamaal

Lisaks otsustas RMK suurendada külastustaristu projekteerimis- ja ehitustöid, pakkudes ehitussektorile täiendavat tööhõivet kogumahus 540 000 eurot. Esialgsete arvestuste kohaselt saab seeläbi tööd veel vähemalt 70 inimest. Seega pakub RMK ajutiselt täiendavalt tööd kokku ligi sajale inimesele.

Lisanduva töömahu arvelt rekonstrueeritakse täiendavalt neid RMK hallatavaid ja pikaajalistes rekonstrueerimiskavades sisalduvaid külastusobjekte, mida esialgu selleks aastaks polnud plaanitud. Töid tehakse kõikjal Eestis, näiteks konserveeritakse Keila-Joa pargi Meremõisa mõisavaremeid, rekonstrueeritakse Elistvere loomapargi taristut Tartumaal, Suure-Taevaskoja silda Põlvamaal ja Sangaste metsapargi külastustaristut Valgamaal.

Täiendavatele töödele lisanduvad 2020. aastaks juba varem kavandatud külastustaristu rekonstrueerimistööd 1,7 miljoni euro ulatuses. Kõiki töid kavandab ja rahastab RMK ning nendega on plaanis alustada esimesel võimalusel. Planeeritavate tööde ja nendeks korraldatavate hangete kohta saavad töövõtjad täpsemat infot RMK kodulehelt ja riigihangete registrist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!