Valituteks osutunud projekte rahastatakse kokku mida kokku rohkem kui 3,2 miljoni krooniga, teatas RMK.

„Muutuvad keskkonna- ja majandustingimused nõuavad metsa majandajalt paindlikkust ja innovaatilisust, aga ka uusi teadmisi muutuvates oludes toimetulekuks,“ selgitas RMK juhatuse esimees Aigar Kallas rakendusuuringute tellimise vajadust.
Kallase sõnul on kõik rahastamise pälvinud projektid seotud RMK jaoks oluliste teemadega.

Taotlusi esitati kokku kaheksa ja hinnatud taotluste soovitud rahastamismaht ületas kokku kuus miljonit krooni.

Rakendusuuringu taotluste hindamisel oli RMK-le abiks RMK teadusnõukogu, kuid otsuse taotluste rahastamise kohta tegi RMK juhatus.
RMK teadusnõukogu on RMK juhatuse otsusega loodud teadlaste-erialaekspertide kogu, kes nõustavad RMK juhatust metsamajandusega seotud rakendusuuringute tellimisel.

Teadusnõukogu liikmed on Tartu Ülikooli looduskaitsebioloogia töögrupi juht Asko Lõhmus, Tartu Ülikooli ökofüsioloogia õppetooli juhataja professor Krista Lõhmus, Eesti Maaülikooli maastikukorralduse ja loodushoiu osakonna juhataja professor Kalev Sepp, Tartu Ülikooli inimgeograafia ja regionaalplaneerimise õppetooli juhataja professor Rein Ahas ning Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi metsabioloogia osakonna juhataja Kalev Jõgiste. Akadeemiliste ekspertide kõrval kuuluvad teadusnõukogusse ka RMK töötajad Andres Onemar ja Kristjan Tõnisson.

RMK rahastab aastatel 2008-2011 rakendusuuringuid kokku vähemalt nelja miljoni krooniga.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine.
RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet.
Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel ning kujundab loodusteadlikkust.
RMK majandada on 38 protsenti Eesti metsadest.