Rohelist energiat eelistab pisut üle 5000 Eesti Energia kliendi

 (8)
Rohelist energiat eelistab pisut üle 5000 Eesti Energia kliendi
Foto: Andres Putting

Eesti Energia Rohelise Energia tarbijate arv ületas sel nädalal esmakordselt 5000 piiri. Veel aasta alguses oli ettevõttel Rohelise Energia kliente ligi 3700, mis tähendab, et taastuvat elektrienergiat eelistavate klientide arv on tänavu tõusnud rohkem kui kolmandiku võrra.

Eesti Energia energiamüügi juhi Karla Agani sõnul on huvi taastuvatest energiaallikatest toodetud elektri vastu tõusnud koos keskkonnasäästliku elu- ja mõtteviisi levikuga, teatas ettevõte.

„Rohelise Energia klientide hulk moodustab praegu veel vaid pisut üle 1% kõikidest Eesti Energia klientidest, kuid aasta aastasse on tuule- ja hüdroenergiat eelistavate elektritarbijate arv stabiilselt kasvanud,“ rääkis Agan.

Ta lisas, et kõik Rohelise Energia kliendid saavad Eesti Energialt garantii, et ettevõte on tõepoolest nende tarbimise ulatuses taastuvat elektrienergiat tootnud.

Taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit tarbib praegu 4400 koduklienti ja 660 äriklienti. Avatud elektriturul on suurimad Rohelise Energia tarbijad SEB pank ja Rocca al Mare kaubanduskeskus. Ka Eesti Energia tarbib oma 12 kontorihoones Eesti erinevais paigus Rohelist Energiat.

Rohelise Energia märgi all müüb Eesti Energia ainult tuulest ja veest toodetud elektrienergiat, mida eelmisel aastal toodeti kokku 78 GWh. Tuuleenergiat toodab Eesti Energia Baltimaade võimsaimas tuulepargis Aulepas, aga ka Virtsus ja Ruhnu saarel. Peatselt kerkivad uued tuulepargid Narva lähedale suletud tuhaväljale ja Paldiski poolsaarele.

Hüdroenergiat toodab Eesti Energia Keila-Joa ja Linnamäe hüdroelektrijaamades. Hüdroelektrijaamade aastane toodang on kokku 9500 MWh.

Rohelise Energia hind on tavaelektrist veidi kallim.