Rõivase vastus Tsahknale: seekord ei saa riigikogulaste tagasikutsumist riigifirmade nõukogudest arutada, sest Sester puhkab

 (65)
Taavi Rõivas ja Sven Sester
Taavi Rõivas ja Sven SesterFoto: Eero Vabamägi

Peaminister Taavi Rõivas selgitab, miks ei arutatud eelmisel kabinetinõupidamisel riigifirmade nõukogudest riigikogulaste tagasi kutsumist ja kas seda tehakse sel neljapäeval toimuval kabinetinõupidamisel.

"Koalitsiooni eestseisus arutas kabinetinõupidamiste ajakava alles sel esmaspäeval. Antud teema puhul on rahandusminister välja pakkunud vaid ühe võimalikest lahendustest.

Selleks, et valitsus saaks kõiki võimalusi võrdselt kaaluda, andsin riigisekretärile ülesande pakkuda kahe nädala jooksul täiendavaid lahendusvariante. Nimelt on õiguskantsler Ülle Madise oma kirjas osundanud, et võimude lahususe printsiibile vastab ka näiteks selline kord, kui nõukogu liikme nimetab ametisse Riigikogu ise.

Sel neljapäeval ei saa antud teemat arutada muuhulgas seetõttu, et teema tõstatanud rahandusminister viibib puhkusel. Rahandusministri puhkuselt naastes ei ole kabinetiaruteluks takistusi," selgitab Taavi Rõivas.