Rootsi pankade aeg on Eesti panganduses läbi saamas? Vähemalt ühe kodumaise panga statistika tõestab seda

 (32)
Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink
Coop Panga juhatuse esimees Margus RinkFoto: Madis Veltman

Veebruaris liitus 2017. aasta oktoobris tegevust alustanud Coop Pangaga üle 1200 uue kliendi. Seda on kolmandiku võrra rohkem kui jaanuaris.

Kuigi Rootsi pankade, Swedbanki ja SEB turuosa moodustas Eesti pangandusturul kokku kaks kolmandikku, kasvavad väiksemad kohalikud pangad kiiremini ja nii hakkab Rootsi pankade ülevõim Eestis tasapisi kahanema, kirjutas oma tänases analüüsis Postimees.

Seda trendi näib kinnitavat ka napilt poolteist aastat tegutsenud ja Krediidipanga baasil loodud Coop Pangaga liitunud klientide arv, mis ainuüksi veebruaris kasvas kolmandiku võrra. Panga enda sõnul avas suur osa uutest klientidest konto kuu lõpus.

Pooled uutest liitujatest avasid konto Coop Panga kodulehel kontorit külastamata, ülejäänud kasutasid mõnda 16-st kontorist või 29-st pangapunktist. Umbes kümnendik liitujatest olid ärikliendid ja kaks kolmandikku erakliendid.

"Pingutame uute klientide võitmise nimel pidevalt, kuid veebruar oli selles osas pärast panga turule toomise järgset kampaaniat meie üks edukaimaid,” märkis Coop Panga igapäevapanganduse juht Teet Kerem. Tema sõnul oli seejuures ebatavaline, et need kliendid tulid täiesti omal initsiatiivil.

"Ühtki turunduslikku kampaaniat, kus klientidele midagi liitumise eest lubatakse, hetkel käimas pole," põhjendas Kerem. Rekordilise liitumise peamise põhjusena näeb pank rahapesuskandaalide tõttu meedias kõlanud üleskutseid eelistada kodumaiseid panku. Sama trend näib jätkuvat ka käimasoleval kuul.

Seotud lood:

Mullu kasvas Coop Panga kliendibaas 9000 kliendi võrra. Alates hetkest, kui jaekaubandusgrupp Coop Eesti ostis pangas enamusosaluse ja kujundas ümber varasema äristrateegia, on igapäevapanganduse kliendibaas kasvanud 15 000 kliendi võrra. Lisaks kasutab üle 100 000 inimese Coop Pangale kuuluvat Säästukaart Pluss maksekaarti.

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Panga enamusosanikuks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti.