Rootsi suurinvestor omandas enamusosaluse Südameapteegis

 (13)
Südameapteek
Avati uus apteegikett Südameapteek Tõnismäe 5, kus oma füüsilise vormi panid apteekrite asjatundliku pilgu all treeningus proovile tantsupaar Jan Uuspõld ja Aleksandra Žeregelja. Tutvustati uut apteegiketti ning toimus moedisainer Katrin Kuldma poolt Südameapteegi apteekritele disainitud vormirõivaste esmaesitlus.Jan Uuspõld ja tema tantsupartner Aleksandra Žeregelja räägisid oma südame tervisest. Apteeker mõõtis nende pulssi ja vererõhku enne ja pärast füüsilist sooritust. Foto: Rauno Volmar

Rootsi suurinvestor Oskar Svensson omandas täna 70protsendilise osaluse Eesti suuruselt kolmandas apteegiketis Südameapteegis.

Tarmo Laanetu, senine Südameapteegi omanik, jääb vähemusaktsionäriks omades 30% Pharmaswed AB aktsiatest (Südameapteegi holding ettevõte). Südameapteegi juhtimises muudatusi ei toimu, Tarmo Laanetu jätkab Südameapteegi nõukogu esimehena ning Mart Mägi Südameapteegi juhatuse esimehena.

Oskar Svensson on Runsvengruppen AB (ÖoB kauplused – runsvengruppen.com) endine juhatuse esimees ja praegune nõukogu esimees. Ettevõte on Rootsis turuliider kodumajapidamiste tarbekaupade segmendis, omades 100 kauplust ja aastast käivet enam kui 4 miljardit Rootsi krooni.

Südameapteegi ketti kuulub 68 apteeki ja see on tööandjaks 285 töötajale. Südameapteegi ketis on 24 nõustamisteenust osutavat apteeki, kus pakutakse üle 10 erineva tervist toetava mõõtmis- ja nõustamisteenuse.