Rootsis tunnistas SEB insaider üles osaluse suurpettuses

 (7)
Rootsis tunnistas SEB insaider üles osaluse suurpettuses
Foto: Ilmar Saabas

SEB panga endine töötaja tunnistas sel nädalal üles kaasaaitamise suurpettuses, mille käigus õnnestus petturitel SEB panga klientide kontodelt välja võtta 50 miljonit Rootsi krooni ning kokku üritati kätte saada enam kui 138 miljonit krooni.

„Tegemist on keerulise petuskeemiga, millega on igas harus seotud palju inimesi. Seal on firmasid ja „väravavahte“ ja niidiotsad ulatuvad isegi Eestisse. Kogu asja taga on suur organisatsioon,“ ütles ringkonnaprokurör Tore Widetjärn Rootsi majanduslehele Dagens Industri, vahendab aripaev.ee.

Muu hulgas võttis 29aastane end kaasaaitamises süüdi tunnistanud mees välja kontoandmeid, koostas fiktiivseid ostukorraldusi ning tegi miljonitesse ulatuvaid tehinguid.

Widetjärn mehe juttu ei usu. „Ma ei usu seda. Ei ole võimalik olla panga töötaja ning teha kõiki neid kriminaalseid tegusid, olles kõigest kuriteole kaasaaitaja. Minu jaoks on ta otsene osaline.“

SEB Panga kommunikatsioonijuht Silver Vohu kinnitas, et SEB Pank ega selle töötajad ei ole antud juhtumiga olnud seotud.