Rosimannusel ja kompanjonidel on Lihula hooldekodu haardeulatuses

 (222)
Reformierakonna üldkogu swiss hotellis
Reformierakonna üldkogu swiss hotellisFoto: Martin Dremljuga

Neljapäeval soostus Lääneranna volikogu Rain Rosimannuse ja tema äripartnerite ettevõttega Südamekodud Lihula hoolekandekeskuse müügi suhtes läbi rääkima, sest vallal pole endal raha keskust laiendada. Ärimehed lubavad vallale miljoniinvesteeringut, kirjutab Lääne Elu.

„Hooldekodu tuleb ots otsaga kokku, aga investeerimise võimekust ei ole ega tule,” ütles volikogu esimees Arno Peksar. „Tuleks sellest võimalusest kinni haarata,” tõdes volikogu opositsiooni kuuluv reformierakondlane Rait Maruste.

Praegu on Südamekodudel kaks hooldekodu: üks Türi vallas Käru alevikus, teine Setomaa vallas Värskas. ""Südamekodudega opereerime hetkel kahte Eesti mõistes üle keskmise suurusega hooldekodu, kus kokku elab peaaegu sadakond eakat ning tööd saab ligemale 50 inimest," ütles Martin Kukk detsembris Ärilehele.

"Soovime jõudumööda oma hooldekoduteenuste portfelli Eesti erinevates paikades laiendada ning seetõttu oleme suhelnud mitmekümne omavalitsusega eesmärgiga rajada uusi hooldekodukohti ja sealjuures tõsta hooldusteenuste kvaliteeti."

"Üks paljudest omavalitsustest, kellele oleme ettepaneku teinud läbirääkimisi pidada on muuhulgas ka Lääneranna vald. Aga täna on sellest veel vara rääkida, et Südamekodud Lihulasse tegutsema tuleksid, sest teemat pole veel meile teadaolevalt vallavolikoguski arutada jõutud," märkis Kukk.

Seotud lood:

"Eeldusel, et vallal on tulevikus huvi meie ettepanekuid kaaluda, siis loomulikult oleme valmis investeerima täiendavate hooldekodu kohtade loomisesse vahendeid. Umbes 50 uue hooldekodu koha juurde loomine läheb laias laastus maksma miljon eurot. See looks täiendavalt umbes viisteist püsivat töökohta ning võimaldaks olemasolevat hooldusteenuste kvaliteeti tõsta paremale tasemele."

OÜ Südamekodud kuulub läbi juriidiliste isikute neljale omanikule: Martin Kukk (30%), Rain Rosimannus (30%), Jako Laanemägi (30%), Rene Ilves (10%).