Rõtov: distantseerin ennast lehe juhtimisest täielikult

 (2)
Rõtov: distantseerin ennast lehe juhtimisest täielikult
Igor RõtovRauno Volmar

Äripäeva lahkuv peatoimetaja Igor Rõtov ütles Eesti Päevaleht Online`ile, et ta distantseerib ennast Äripäeva juhtimisest täielikult.

"Mina distantseerin ennast täielikult lehe juhtimisest," ütles Rõtov, vastates küsimusele, et kas ta jääb edaspidi lehe juures olema kui mentor või kui järelevaataja-kontrollija.

"Mul on juba praegu tekkinud väga laialdane kohustuste ring. Olen töötanud peatoimetajana 15 aastat ning ega ei jaksa enam juhtida," tunnistas Rõtov.

Rõtovi sõnul tegeleb ta juba praegu müügipoole, Bonnieri Ukraina ning Ida-Euroopa projektidega, samuti Äripäeva Kirjastuse muude ettevõtmistega, nagu käsiraamatute, konverentside korraldamise poolega - need kohustused säilivad ka uues kirjastuse tegevdirektori ametis.

Äripäeva hakkab Rõtovi sõnul esindama uus peatoimetaja, kelle Äripäeva Kirjastuse nõukogu valib kolme peatoimetaja asetäitja seast, kes praegu juhivad muuhulgas ka lehe osakondi ehk toimetusi. Uueks Eesti juhtiva majanduslehe peatoimetajaks kandideerivad seega uuriva toimetuse juht Raimo Ülavere, arvamustoimetuse juht Aivar Hundimägi ja uudiste toimetuse juht Meelis Mandel.

"Peatoimetaja selgub nende kolme seast," ütles Rõtov, kelle sõnul on kõik kolm väärilised peatoimetajaks saama.