Saaremaa vallavalitsus üritas peita maadeostu täpset hinda

 (1)
Saaremaa vallavalitsus üritas peita maadeostu täpset hinda
Foto: Andres Putting

Lääne-Saare vallavalitsuse liikmed ei tahtnud viimasel volikogu istungil välja öelda seoses kergliiklustee rajamisega kinnistuomanikelt ostetavate maatükkide hinda, see ärritas volikogu liiget Mart Maastikku.

Salme vald koos Lääne-Saare vallaga on esitanud EAS-ile rahataotluse Sääre maantee äärde 5,2 km pikkuse kergliiklustee rajamiseks, millest 3,2 km jääb Lääne-Saare valla territooriumile ja ülejäänud ulatuses eraomanduses olevatele maatükkidele, kirjutas Meie Maa.

Abivallavanem Urmas Sepp ei pidanud vajalikuks avalikult öelda, kes maa eest vallalt raha saavad. “Kui kellelgi on huvi, saab sellega lähemalt tutvuda,” lubas Sepp volikogu istungil.

“Kui vald maksab mingeid summasid välja, mis salatsemist saab siin olla? Kuidas saab osta asju, ilma et teaks, palju see vallale maksma läheb?” imestas Maastik.

Valla arenduste peaspetsialist Aarne Põlluääre andmetel on kõnealuse nelja maatüki, mille omanikud neid vallale tasuta anda ei soovinud, maksumus hindamisaktide alusel 3800 eurot tükk ehk kokku üle 15000 euro.

Jutt käib Mändjala küla Nau ja Möldri kinnistust ning Keskranna külas Rannaääre ja Karja kinnistust eraldatavatest maatükkidest.