Saari elukaaslane osales Jaak Veike kinnisvaratehinguis

 (2)
<b>Saari elukaaslane osales Jaak Veike kinnisvaratehinguis </b>
----

Pro Kapitali väitel kahe sadamaäärse Logi tänava kinnistu ostuga firmale 17 miljonit krooni kahju tekitanud juhatuse endise liikme Ilona Saari elukaaslane Robert Silajev oli see mees, kes 1996. aastal müüs Agro-Linda hoone Tallinnas Maakri tänaval 1,2 miljoni krooni eest Jaak Veike ärituttavale.

Pro Kapitali juhatuse liige Saari ostis kinnistud Logi tänav 8 ja 10 mais, makstes 67,8 miljonit krooni OÜ-le Hansameister, mille nõukogu liige ta ise veebruarist märtsini oli. Möödunud aasta suvest kuni veebruarini oli Hansameistri nõukogu liikmeks ka tema elukaaslane Silajev.

Ajal, mil Silajev 1996. aastal Agro-Linda juhatuse liikmena müüs firmale kuuluvat hoonet Maakri tänav 19/21, oli selle väärtus ekspertiisi hinnangul 29,5 miljonit krooni. Pärast mitut tehingut sai hoone omanikuks Veike ärituttav Märt Joller. Veike ise langes poolteist aastat hiljem mõrvari kuuli läbi.

Silajevi tegevust nii hoone müügi osas kui ka eelneva Agro-Linda aktsiapaki omandamisel uuris politsei, kes esitas maja müügi osas Silajevile ka süüdistuse. Kriminaalasi rauges tähtaja aegumise tõttu.