Saartele sõitis pühade ajal 64 000 reisijat

 (5)

Väinamere Liinid teenindasid jaanipäeva nädalavahetusel kolmapäevast esmaspäevani Kuivastu-Virtsu liinil 45 654 reisijat ja 14 510 sõidukit ning Rohuküla-Heltermaa liinil 17 821 reisijat ja 5020 sõidukit, mis on samas suurusjärgus eelmise aasta sama ajavahemikuga.

Väinamere Liinide teenindusjuhi Anu Hiiuväina sõnul on jaanipäevaks saartele reisijad hakanud oma reisiaegu hajutama ning jaanipäevaaegne reisiperiood kestis Lääne-Eesti ja mandri vahelistel laevaliinidel tänavu ühtlaselt kolmapäevast esmaspäevani, teatab laevakompanii.

„Reisijatearvu hajutatus, broneeringumahtude vähendamine ning kõikide laevade operatiivne töö võimaldas vältida ülipikkade järjekordade tekkimist ning üldjärjekorda kiiremini teenindada. Tänavu oli jaanipäevaaegne liiklus laevaliinidel oluliselt sujuvam ja rahulikum kui varasematel aastatel. Seda näitab ka reisijate tagasiside,” lausus Hiiuväin.

Hiiuväin rääkis, et järjekordi on aidanud kiiremini teenindada ka reisijate suurenenud tähelepanelikkus sadamates suunaviitadele ja meeskonna märguannetele ning piletiostul sularaha aegsasti valmispanek. Piletimüügi kiirendamiseks ehitati käesoleval suvel nii Kuivastu kui Virtsu sadamakassasse täiendavalt kolmas piletimüügikoht, mida Väinamere Liinid paluvad reisijatel samuti kasutada.

Kuivastu-Virtsu liinil teenindasid reisijaid neli parvlaeva Viire, Regula, Koguva ja Harilaid. Hiiumaa ja mandri vahel sõitsid Ofelia ja St. Ola. Tipptundidel sõitsid laevad vabagraafikus.

Eelmise aasta jaanipäeva-aegsel perioodil 21.-25. juunil teenindas Saaremaa Laevakompanii Kuivastu-Virtsu ja Rohuküla-Heltermaa parvlaevaliinidel üle 55 000 reisija ja 16 000 sõiduki, koos jaanipäevale järgnenud esmaspäevaga oli reisijate arv kokku üle 64 000 reisija ja ligi 20 000 sõiduki.